Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Merkezli Operasyonun Ardından İddianame İade Edildi

İstanbul Merkezli Operasyonun Ardından İddianame İade Edildi

haberci haberci -

Operasyon ve Soruşturma Detayları

İstanbul merkezli 6 ilde gerçekleşen operasyon sonucunda Dilan Polat ile eşi Engin Polat dahil 24 şüpheli gözaltına alınmıştı. Polat çiftinin de aralarında bulunduğu şüphelilerin şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyallere ve defterlere el konulmuştu. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından hazırlanan raporda, ailenin şirketlerine sahte fatura düzenlenerek 200 milyon lira para girişi olduğu belirtilmişti.

İddianamenin İade Edilmesi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 16 şüpheli hakkındaki iddianame, Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde değerlendirildi. Mahkeme, davanın ağır ceza mahkemesine açılması gerektiğini bildirerek dosyayı Başsavcılığa iade etti.

Son Durum ve İddianame İçeriği

İddianamede, şüphelilerin “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama”, “yasa dışı bahis”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” ve “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak” suçlarından cezalandırılmaları isteniyor. Ayrıca, 31 şirketin ve bu şirketlerin sahip olduğu tüm varlıkların kamuya geçirilmesi talep ediliyor. Bu gelişmelerin ardından soruşturma devam etmekte ve 16 şüpheli hakkında tutuklama kararı verilmişti.

İlgili Yazılar