Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Maltepe Sahili’nde Park Halindeki Karavanlar Çekilerek Yediemin Otoparkına Götürüldü

İstanbul Maltepe Sahili’nde Park Halindeki Karavanlar Çekilerek Yediemin Otoparkına Götürüldü

haberci haberci -

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Maltepe Belediyesi Ekipleri Harekete Geçti

İstanbul’un Maltepe Sahili’nde kamuya açık alanlarda uzun süre park halinde kalan ve tebligat gönderilmesine rağmen kaldırılmayan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi ekipleri tarafından çekilerek Yediemin Otoparkı’na götürüldü. İBB bir süre önce sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihbarda bulunmuştu.

Uyarılara Rağmen Kaldırılmayan Karavanlar Çekilerek Yediemin Otoparkına Taşındı

5 Temmuz Cuma günü Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halindeki araçlara tebligat astı ancak uyarılara rağmen karavanlar kaldırılmadı. Bunun üzerine İBB ve Maltepe Belediyesi ekipleri harekete geçerek karavanları çekerek Yediemin Otoparklarına götürdü.

İşgalci Durumundaki Karavan Sahipleri Endişeli

Karavanını sahil şeridine park eden bir kişi, içinde yaşayanlar ve yaşamayanlar olduğunu belirterek, “20 tane karavan varsa içlerinden birinde yaşayan var. Diğerlerinin hepsi işgalci. Benim gözümde de işgalci. Karavancı olarak ben tavsiye etmiyorum.” dedi.

Diğer bir karavan sahibi ise, “Bizi zaten işgalci yaptılar sağ olsunlar. Ben de diyorum ki o zaman ücretli yapın parasını ödeyelim. Orhangazi Parkına gidelim diyoruz. Günlük 400 lira diyorlar. Abonman yapalım diyoruz ‘yer yok’ diyorlar. Biz de ne yapacağımızı şaşırdık.” şeklinde endişelerini dile getirdi.

İlgili Yazılar