Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İBB Spor Kulübü Sporcuları Paris 2024 Olimpiyatları için Tanıtıldı

İBB Spor Kulübü Sporcuları Paris 2024 Olimpiyatları için Tanıtıldı

haberci haberci -

İBB Spor Kulübü Sporcuları, Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için Tanıtıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor Kulübü’ne bağlı 24 sporcu, 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Sporcuları Tanıttı

İBB’nin Saraçhane’deki başkanlık binasında bir araya gelen sporcular, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtım toplantısında İmamoğlu, İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş ve başarılı sporcular konuşmalar yaptı.

İstanbul 2036 Olimpiyatları’na Ev Sahipliği Yapmayı Hedefliyor

İmamoğlu, 2036 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapma hedeflerine değinerek, İstanbul’un spor alanındaki atılımlarını ve İBB Spor Kulübü’nün başarılarını vurguladı.

İBB Spor Kulübü, Paris 2024 Olimpiyatları’na En Fazla Sporcu Gönderen Kulüp Oldu

24 sporcu ile Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na katılacak İBB Spor Kulübü, Türkiye’den en fazla sporcu gönderecek kulüp olma başarısını elde etti.

İmamoğlu: “Olimpiyata Katılmak, Dünyanın En Önemli Madalyasıdır”

İmamoğlu, sporculara hitaben yaptığı konuşmada, olimpiyatlara katılmanın dünyanın en önemli madalyası olduğunu belirterek, onlara başarılar diledi ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmelerini vurguladı.

Sporcuların Duyguları

Tekvando şampiyonu Merve Dinçel Kavurat, olimpiyat hayalinin gerçekleşmesinin heyecanını paylaşırken, paralimpik okçuluk şampiyonu Sadık Savaş da kulübe ve spora olan bağlılığını vurguladı.

İBB Spor Kulübü’nün Başarıları

İBB Spor Kulübü, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda güreş, tekvando, judo ve badmonton branşlarında toplam 11 kota kazanarak Türkiye’yi temsil edecek.

Paralimpik Oyunları’nda İBB Spor Kulübü Temsilcileri

Paralimpik Oyunları’nda ise İBB Spor Kulübü’nden 12 sporcu, Türkiye’yi temsil edecek ve kota mücadelesine devam edecekler.

İlgili Yazılar