Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı İstanbul’da Başladı

CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı İstanbul’da Başladı

haberci haberci -

Yurt Dışı Birliklerinin Buluşması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından yurt dışı örgütlenme seferberliği kapsamında İstanbul’da düzenlenen üç günlük çalıştaya onlarca ülkeden gelen konfederasyon, birlik ve temsilcilik yöneticileri katılıyor. Genel Başkan Özgür Özel de bu önemli buluşmada yer alacak.

Örgütlenme Seferberliği

31 Mart yerel seçim sonuçlarının ardından CHP, yurt dışı örgütlenme seferberliğini başlattı. İsviçre ve Fransa’da yapılan kongrelerin ardından Almanya’da 16 birlik ve 4 temsilciliğin bir araya geldiği çatı örgüt oluşturuldu. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de temsilcilik açıldı.

Yurt Dışı Yürüyüşü

CHP’nin yurt dışı örgütlenmesi adına gerçekleşen çalıştay, partinin yurt dışında da güçlenmesi ve birinci parti olması hedefiyle düzenleniyor. Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm, seçmenin artık seçeneksiz olmadığını belirterek, iktidar yürüyüşlerinin sadece Türkiye’de değil, gurbette yaşayan yurttaşları da kapsayacağını vurguladı.

Federasyon ve İktidara Yürüyüş

CHP’nin yurt dışında federasyonlaşan birliklerinin Ankara’ya daha da yakınlaşarak, partinin ihtiyaçlarını yerinde tespit edip hareket edeceği belirtildi. Yurt dışı örgütlenme çalıştayının iktidara doğru atılacak adımların daha sağlam hale gelmesine katkı sağlayacağı ifade edildi.

Mehmet Tüm, yerel seçimlerin başarısının iktidara doğru atılan adımların bir göstergesi olduğunu belirterek, CHP’nin yurt dışında da güçlü bir şekilde örgütlenerek başarıya ulaşacağını vurguladı.

İlgili Yazılar