Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yurtdışı Apple Ürünleri ve iPhone’lar Artık Garanti Kapsamı Dışında!

Yurtdışı Apple Ürünleri ve iPhone’lar Artık Garanti Kapsamı Dışında!

admin admin -

Yurtdışından daha ekonomik fiyatlarla sahip olunabilen iPhone ve iPad gibi Apple ürünlerinin garanti koşullarında Apple önemli bir değişiklik yaptı. Normalde bu tür ürünlerin 1 yıl olan global garanti kapsamı artık Türkiye’ye getirilen cihazlar için geçerli olmayacağı dillendiriliyor.

Edinilen bilgilere göre yurtdışından getirilen SIM kart destekli Apple ürünlerinin hiçbirisinin ülkemizde garantisi bulunmayacak. Bir başka deyişle bir tanıdığınız vasıtasıyla yurtdışından getirdiğiniz ve sahip olduğunuz iPad ve iPhone’lar herhangi bir sorun olması durumunda garanti kapsamında tamir ve değişim edilemeyecek!

Bu değişiklikle birlikte küçük bir donanımında değişiklik yapılması gereken tamir ihtiyacı olan Apple ürünlerinin tamir masrafını artık cebinizden ödeyeceksiniz.

Apple kullanıcılarına büyük bir şok etkisi yaratan haberin bir de Türkiye kanadından alınan cihazlarla ilgili yanı var. Türkiye’den alınan cihaz herhangi bir şekilde farklı bir ülkede değişim gereksinimi olup değiştirilirse yeni cihazın ülkemizde geçerliliğinin olması için mutlaka BTK kaydının yeniden yapılması gerekmekte.

Apple’ın cihazlarına uygulanan bu sıkıntılı garanti süreci hakkında Apple Türkiye kanadından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir