Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. YouTube VR Video Kalitesi Arttırıldı!

YouTube VR Video Kalitesi Arttırıldı!

admin admin -

VR denilince akla gelen ilk firmalardan birisi olan YouTube, kendi VR uygulamasında mevcut videoları daha kaliteli sunacak. İşte tüm detaylar.

Popüler video ve içerik servisi olan YouTube son teknoloji ürünlerini çok yakından takip ediyor. Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen VR yani sanal gerçeklik gözlükleri için özel bir uygulaması bulunan YouTube şimdi de VR uygulamasındaki videoların kalitesini arttırmak için kollarını sıvadı. 

Bilindiği gibi VR teknolojisinde önemli olan video çerçevesin başına çok piksel düşmesi gerekiyor. Bu teknolojiyi kullanmak için kullanıcıların VR cihazlarının da donanımı yüksek olması gerekiyor. YuoTube’un bu video kalitesini yükseltme çakışmaları tamamen farklı bir yöntemle gerçekleşecek. YouTube’un bu yeni özelliğiyle birlikte artık tüm açı değişiklikleri piksellere eşit sayıda dağıtılacak. Geleneksel yöntemlerde yalnızca belirli alanlarda keskin resimler sunacak. YouTube’un bu yeni yöntemiyle birlikte artık VR içerikli videolarda belirgin olan zayıf noktalar ortadan kalkmış olacak. 

Bilindiği gibi son olarak Google kısa bir süre nce yayınladığı yeni bir güncelleme ile birlikte VR videolar üzerinden oyun oynanabileceğini ve 360 derecede bu videolar üzerinde kullanıcıların gezintiler yapmasını mümkün kılmıştı. Bakalım VR platformu ilerleyen günlerde ne gibi gelişmelere sahne olacak? 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir