Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yeni Bir Facebook Virüsü Yayılmaya Başladı

Yeni Bir Facebook Virüsü Yayılmaya Başladı

admin admin -

Sosyal Ağ devi Facebook üzerinde yeni bir virüs tespit edildi. Eksik eklenti uyarısı ile Facebook kullanıcılarını kandırıp hesaplarını ele geçiren virüse karşı teknoloji uzmanları uyardı. Son dönemlerde giderek artan Facebook virüsleri dolayısı ile bi çok kullanıcı dolandırılıyor veya kendi Facebook hesapları üzerinden uygunsuz içerik ve reklamlar paylaşıldığı için mağdur oluyor.

Facebook tarafından şuana kadar birçok kez virüsler ile ilgili çalışma yapılmış olsa da her geçen virüs döneminden sonra hackerlar yeni virüsler üreterek sosyal ağ sitesi üzerinden birçok hesabı ele geçirip reklam yayınlamayı başarıyor. Bugünde yine yeni bir Facebook Virüsü ortaya çıkar milyonlarca kullanıcının hesabı üzerinden reklam ve uygunsuz içerikler paylaştı.

Eksik Eklenti Facebook Virüsüne Dikkat

Facebook kullanıcıları Web Tarayıcısı kullanırken gelen uyarıları hiçbir şekilde kabul etmemeli. Web Tarayıcılarda yüklü olan reklam eklentilerinin sahte bir şekilde uyarıda Eksik Eklentileriniz bulunduğu için Facebook hesabınız düzgün çalışmamakta, eksik eklentileri yüklemek için tıklayınız gibi uyarılar vererek sosyal ağ kullanıcılarına virüs bulaştırmakta ve içerik paylaşımı yapabilmekte.

Facebook her ne kadar kullanıcılarını bu tür virüslerden korunmak için uyarmış olsa da birçok Facebook kullanıcısı bugün ortaya çıkan virüsün kurbanı oldu. Facebook’un. SVG dosya uzantılı virüsü için Facebook gerekli önlemleri alana kadar herhangi bir şekilde çıkan uyarıları dikkate almamanızı öneriyoruz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir