Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. WordPress SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

admin admin -

Kendinize ait bir siteniz ya da blogunuz varsa ilk hedefiniz hiç şüphesiz arama motorlarında ilk sıralarda çıkmaktır. WordPress kullanıyorsanız daha avantajlısınız demektir. Çünkü site içeriğini sunma ve diğer tasarımlar konusunda WordPress daha başarılıdır. SEO ise arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir ve sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için yapılan ayarlamaları kapsar.

 

Peki, SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

SEO ayarları, web sitenizi kurduktan sonra ama içerik girmeye başlamadan evvel yapılması gereken ayarlardır ve yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak bu işlemi yapabilirsiniz. Yapacağınız bu ayarlar sayesinde siteniz çok ziyaretçi alır ve gelişir. Bu ayarlamalar şunlardır:

 

1-Kalıcı Bağlantı Ayarları

Kalıcı bağlantı ayarı için Ayarlar ve Kalıcı bağlantılar menü adımlarını takip ederek size uygun olanını seçin. Şayet bu ayarı yapmazsanız WordPress yazılarınız adres çubuğunda karışık olarak görünür. Bu da görsellik açısından hoş bir durum olmadığı için ziyaretçiler tarafından hatırlanmaz.

 

2-Gezinebilirlik Ayarları

Gezinebilirlik ayarları sadece WordPress için değil tüm web siteleri için çok önemlidir. Bu işlemi WordPress için yapmak çok kolaydır. Menü ayarları için Görünüm ve Menüler adımlarını takip edin ve ilgili sayfayı açın ve burada yeni bir menü oluşturarak sol taraftan istediğiniz bağlantıları ekleyin.

 

3- Arşiv ve Site Haritası Ayarları

Arşiv ve site haritası kullanarak sitenizde yer alan içeriklerin hepsine ulaşılabilir olması gerekir. Bunu sağlamak için de sitenize Arşiv ve site haritası ayarlarını yükleyin.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir