Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Windows Defender’a Önemli Yenilikler Geliyor!

Windows Defender’a Önemli Yenilikler Geliyor!

admin admin -

Windows 10’a gelecek olan Creators Update’in ne zaman çıkacağı bilinmese de kısa bir süre içerisinde Windows 10 kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Windows 10’un güvenlik programı olan Windows Defender uygulaması Cretators Update ile birlikte önemli yetenekler kazanacak. Windows Defender’a gelecek olan yeni özelliklerle birlikte bilgisayarlarda olup bitenler izlenmek üzere yeni bellik ve kernel algılayıcıları kullanılmış olacak. Microsoft’un güvenlik bloğunda yazılanlara göre Windows’un bunu zaten yaptığını söylüyor. Makine öğreniminden de faydalanacak olan Windows Defender bu anlamda geçmişteki verilerden faydalanacak. 

Microsoft’un açıklamasına göre Windows Defender ayrıca, güvenlik takımlarının bir saldırı esnasında olup birtenlerin izlenmesi gibi yeteneklere de sahip olacağını açıkladı. Ayrıca yeni gelecek olan bu yenilikler arasında belli bir dosya üzerindeki dosyaya erişimi engelleme ya da belli bir bilgisayar üzerinden bilgi toplama da bulunuyor. 

Yenilenen Windows Defender Microsoft’un ilerleyen günlerde Windows 10 için çıkartacağı Creators Update ile Windows 10 kullanıcılarına sunulmuş olacak. 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir