Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. WhatsApp desteğini çekmek konusunda karar değiştirdi!

WhatsApp desteğini çekmek konusunda karar değiştirdi!

admin admin -

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp bazı işletim sistemlerine sunduğu desteği keseceğinin sinyallerini verdi. 2016 yılı sonu itibariyle İOS 6 ve öncesi, Android 2.2 ve öncesi, BlackBerry OS ve Symbian desteğini çekeceğini duyurmuştu. Bu konuda şirket tarafından yapılan bir açıklama ile söz konusu çekilme tarihinin ertelendiği söylendi.

 

Yapılan açıklamaya göre BlackBerry OS, BlackBerry 20, Symbian S40 ve S60 modellerine WhatsApp desteği 2017 yılının Haziran ayına kadar devam edecek. Buna karşılık İOS 6 ve Android 2.2 ve önceki sürümlerinden WhatsApp desteği 2016 yılında çekilecek.

 

WhatsApp tarafından alınan bu kararın kurumsal kararları da bir başka sorun oluşturacak gibi görünüyor. Çünkü Türkiye’deki orta ölçekli şirketlerin çoğunda Symbian S40 işletim sistemli mobil cihazlar şirket telefonu olarak kullanılıyor. Şirketlerin bu cihazları değiştirmek için yaklaşık 6 ay süreleri kaldı.

 

API desteğinin artması ile eski model işletim sistemli cihazlarda WhatsApp’ın hızlı ve stabil çalışmaması yönünde bir durum ortaya çıkmaya başladı. WhahsApp’ın hızlı ve stabil çalışmaması marka değerlerini olumsuz etkileyeceğinden ötürü eski sürüm işletim sistemi kullanan cihazlardan WhatsApp desteğinin çekilmesi gündeme geldi. Ve WhatsApp bu yöndeki kararını yakın zamanda açıkladı.

 

Alının bu kararla birlikte WhatsApp uygulama geliştiricilerinin eski teknoloji ürünleriyle vakit kaybetmeyeceği, yeni özelliklerle daha çok ilgileneceği anlamına da geliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir