Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. WhatsApp Bazı Cihazlardan Desteğini Çekeceğini Resmi Olarak Duyurdu

WhatsApp Bazı Cihazlardan Desteğini Çekeceğini Resmi Olarak Duyurdu

admin admin -

Dünya üzerinde 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma programı olan WhatsApp’ın özelikle son zamanlarda aldığı radikal kararlar oldukça konuşulmaya devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde karşımıza “Hikayeler” uygulamasını getirerek çıkan ve birçok kullanıcısının tepkisine neden olan bu uygulamanın aldığı bu karardan sonra bazı telefonlar tarafından desteklenmeyecek olması da büyük ses getirecek gibi duruyor.

İşletim sistemi olarak güncelleme konusunda bazı kısıtlamalara takılan uygulamaları kullanamayan telefonlardan silinecek olan WhatsApp’ın özellikle en çokta İOS ve Android kullanıcılarına büyük bir şok yaşatacağını belirtmek istiyoruz.

WhatsApp’ın desteklenmeyeceği telefonların açıklanmasından sonra kullanıcıların merak ettiği e önemli telefonlar arasında BlackBerry firmasının iki telefonu yer alıyor. Özelikle BlakBerry OS ve 10 modellerinden artık desteklenmeyecek olan bu uygulamanın yerine ne tarz bir program kullanılacak merak konusu olmaya başladı.

Aynı zamanda Android işletim sistemi olarak 2.1 ve 2.2 güncellemelerinde kalan akıllı telefonlardan da 30 Haziran’dan sonra kalkacak olan WhatsApp bu telefonları kullanan kullanıcılarına resmi haberi bugün resmen açıkladı. Uzun zamandır merak edilen bu konuda yaptığı açıklama ile  dikkatleri üzerine çeken WhatsApp’ın yerine farklı bir uygulama gelip gelmeyeceği merak konusu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir