Tekno Bilgi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım Hizmetleri

admin admin -

Web Tasarım Hizmetleri

Web tasarım hizmetleri çeşitli amaçlarla alınabilir. Bu hizmeti alma amacınız ne olursa olsun öncelik kaliteli ve ziyaretçilerin rahatça gezebileceği web tasarımı yapabilmektir. Kurumsal firmalar, blog siteleri, haber siteleri, e- ticaret siteleri, sosyal medya siteleri ve online satış siteleri web tasarımına ihtiyaç duyar. Bu sitelerin geniş kitlelere ulaşması ve markanın tanıtımının yapılması alacağınız web tasarım hizmetleri ile mümkündür. Sitenin görünürlüğü, ziyaretçiler tarafından sık ziyaret edilmesi ve markanın değerinin artırılması bu hizmete bağlıdır.

Web tasarım hizmetleri olarak aşağıdakiler alınabilir;

 • Grafik tasarımı
 • SEO çalışması
 • Kurumsal kimlik çalışması
 • Web sayfasının kodlaması
 • Hosting ve domain hizmetleri
 • Sosyal medya çalışması

Bir web sitesinin önceden faal olması veya hiç yoktan inşa edilmesine göre alacağınız web tasarım hizmetleri de değişecektir. Aktif bir sitenin ihtiyaç duyduğu çalışmalar ile yeniden inşa edilen sitenin çalışmaları farklıdır. Siteye yapılan uygun çalışmalar sonrasında web sitesi test sürecinden geçirilir. Test sürecinde sayfaya giriş hızı, açılış hızı, renkler, metinler ve içerik kalitesine bir bütün olarak bakılır. Eksiklik varsa kullanıcı yanlış ve kötü deneyim yaşamadan önlemeye çalışılır. Web tasarımı yapılırken farklı cihazlarda sayfanın görünürlüğü test edilir. Bazen kodlama veya web tasarım aşamasında sorun çıkıp farklı cihazlarda sayfanın görüntüsü kayabilir. Kategori yazıları veya sayfa akışında sorun yaşanabilir. Web sitesi test edilince sorunlar çözümlenir ve çalışma performansı artırılır. Yayına hazır olan web sitesi artık kullanıcılar ve ziyaretçilere açıktır. Web sitesine ait site haritasının Google’a gönderimi de web tasarım hizmetleri kapsamında verilir. Artık markanızın veya firmanızın tanıtıldığı web sitesi arama sonucunda ziyaretçiler tarafından görüntülenecektir. Domain ve hosting hizmetleri almadan sayfanızın aktif olarak kullanılması mümkün değildir. Sayfanızın bir sunucuda barındırılması ve alan adının olması gerekir. Web tasarım hizmeti aldığınızda sizin yerinize web tasarım uzmanı bunların hepsini yapar.

Web tasarım hizmetleri tanıtım ve ticari amaçlarla yapılabilir. Burada önemli olan yapılma amacından ziyade sayfanın hızlı ve aktif çalışırken görünürlüğünün artmasıdır. Bu ise web tasarım hizmetleri ile mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir