Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Volkswagen Polo Yenileniyor. İşte 2017 VW Polo Üretim Tarihi!

Volkswagen Polo Yenileniyor. İşte 2017 VW Polo Üretim Tarihi!

admin admin -

Alman otomobil devi VW, Polo model otomobillerinin Haziran 2017’de üretime gireceğini duyurdu. VW Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Herbert Diess tarafından yapılan açıklamada VW Polo’nun yenilenmiş yüzü ve donanım değişiklikleri ile kullanıcıların daha fazla ilgisini çekeceği belirtildi.

2017 model Volkswagen Polo modellerinin üretim yeri olara İspanya’nın Navarra kentinde bulunan firmanın Volkswagen fabrikası olacağı belirtildi. İkinci üretim yeri olarak ise Güney Afrika’da bulunan MQB fabrikası olacağı açıklandı. Yenilenmiş tasarımı ve daha olgun bir yapıyla kullanıcıların beğenisine sunulacak olan Yeni Polo, MQB fabrikasının A0 platformunda üretilecek. Bu platform şuan Seat Iniza’da da aynı zamanda kullanılıyor.

Yeni platform sayesinde 2017 Polo modelleri daha hafif ama daha sağlam bir yapıyla pazara giriş yapacaklar. Alternatif güç üretim donanımlarının daha uyumlu olacağı belirtilen yeni Polo’nun, Avrupa’da 1.0 litre MPI benzinli, 1.0 litre TSI benzinli, 1.0 litre TSI benzinli – CNG, 1.5 litre TSI Evo benzinli ve 1.6 TDI dizel motor seçenekleri ile üretileceği de gelen bilgiler arasında.

Volkswagen, altıncı nesil Yeni Polo için üç kapılı hatchback versiyonunu üretmeyi düşünmüyor. Ayrıca Hindistan ve gelişmekte olan bazı ülkelerde kullanılacak Yeni Polo modelleri biraz daha farklı olacak. Bu ülkelerde Yeni Polo için VW ortaklarından Tata Motors’un AMP platformunun kullanılacağı belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir