Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Videowall Çeşitleri Nelerdir?

Videowall Çeşitleri Nelerdir?

admin admin -

Videowall Çeşitleri Nelerdir?

Birden fazla ekranın bir araya getirilmesi ile birlikte çoklu ekran sistemleri meydana gelir. Bu sistemlere ise videowall adı veriliyor. Günümüzde pek çok farklı alanda belirtilen ekran sistemlerine rastlanır.

İnsanların sık ziyaret ettiği yerlerde kullanımı daha da yaygındır. Ancak belirtmek gerekir ki bütün çoklu ekran sistemleri aynı değildir. Bunların farklı model seçenekleri vardır ve bu modellerin özellikleri de farklı olabilir.

Standart Videowall Modelleri

 

Günümüzde en fazla kullanılan modellerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Sistemde kullanılan ekranlar yan yana ve alt alta olacak şekilde dizilir. Bu doğrultuda da bütün ekranların birleşiminde tek bir düz ekran elde edilir. Genel olarak bu modelde bütün ekranların tek bir panel şeklinde hareket etmesi amaçlanır.

Basitçe tanımlamak gerekirse bu modelde birden fazla ekran kullanılarak dev bir ekran elde edilir. Oldukça fazla alanda bu modellerin kullanıldığına şahit olunuyor. Yüksek görüntü kalitesi ve ilgi çekici olması ile sık tercih edilir.

Dijital Artwall Sistemleri

 

Artwall olarak adlandırılan çoklu ekran sistemleri, adından da anlaşılacağı üzere estetik görünümleri ile ilgi çeker. Yaratıcı tasarımlara sahiptir ve kullanım alanının daha iyi görünmesini sağlar. Müşterilere özel olarak tasarlanması mümkündür. Kişisel ihtiyaçlara ve zevklere göre hazırlanabilmesi mümkün olan ürünlerdir.

 Bu modellerde hem standartların dışına çıkmak hem de markayı daha da ön plana çıkarmak amaçlanır. Ekranlar yatay – dikey karışık olabilir ve farklı şekillerde birleştirilebilir. Marka kimliğini ön plana çıkarma konusunda son derece etkilidir. Duvarı tamamen kaplamak yerine şık ve ilgi çekici panel tasarımları elde etmek amaçlanır.

MenuBoard Video Wall Sistemleri

 

Yeme içme sektöründe çoklu ekranların kullanımı sık yapılır. Genel olarak menülerin ve kampanyaların gösterildiği ekranlar bu sistemlerden oluşuyor. Menü içeriklerini dijital olarak müşterilere sunma amacıyla hazırlanan video Wall sistemleri gerek kalitesi gerekse kullanışlı olması ile oldukça fazla tercih ediliyor.

Aynı zamanda uzaktan kontrol edilerek menülerin ayarlanması mümkündür. Hareketli olan menüler sürekli olarak değişerek müşterilerin bütün menüleri görmesi sağlanır. Fiyatları ise ne kadar büyük bir Wall sistemi kullanıldığına göre değişir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir