Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türkiye Drone Ligi İle Drone Yarışları Başlıyor

Türkiye Drone Ligi İle Drone Yarışları Başlıyor

admin admin -

Teknolojinin hızla geliştiği ve yaygınlaştığı günümüzde insansız hava iletişim ve görüntüleme aracı olarak bilinen dronelar kullanım alanı yönünden oldukça yararlı etkileri kullanıcısına sunuyor. Dünyanın birçok ülkesinde son yıllarda yapılmaya başlayan drone yarışları ülkemizde de Türkiye Drone Ligi olarak 11 Mart Cumartesi günü saat 13:00 – 20:00 aralığında yapılacak.

KüçükÇiftlik Park’ta yapılacak olan drone yarışları ile Türk yarışmacıların bu alanda bilgi ve becerisini geliştirmek ve uluslar arası arenada daha sonra yapılacak bu tür etkinliklere hazırlamak amaçlanıyor. Yapılacak olan etkinlikle birlikte drone sporlarının yaygınlaştırılması planlanıyor.

Türkiye Frone Ligi yarışlarının ilk etabında Mini Quad olarak bilinen dronelar yarışacak. Bu yarışlarda katılımcıların ayrıca eğlenebilmesi adına bazı sahne şovlarına da yer verilecek. Dj Tarkan, Kimmy Baxter ve Fermanz partide kişisel şovlarını sergileyecekler.

TEKNOSA mağazaları sponsor olduğu TDL yarışları amacıyla 9-12 Mart arasında geçerli drone ile ilgili ürünlerine ekstra %10 gibi bir indirim yaptı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir