Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Togg’dan şaşırtan açıklama

Togg’dan şaşırtan açıklama

admin admin -

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), yerli otomobil çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Aynı zamanda Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşası devam eden Gemlik tesisleri için de son aşamaya geçildi. Daha önce ilk seri üretim aracın bu yılın son çeyreğinde banttan ineceği ve 2023’ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkacağı açıklandı.

Hürriyet’in haberine göre Gürcan Karakaş, ilk ürünlerinin otomobil olmayacağını açıkladı. Togg’un yalnızca bir araç üretme projesi olmadığına değinen Karakaş, kapsamlı bir mobilite ekosistemi kurmak istediklerini dile getirdi. Burada Startup’larla beraber geliştirilecek bir teknoloji servisine vurgu yapan iş insanı, şimdiye dek 236 Startup’la görüştüklerini, 30’dan fazlasıyla deneme çalışmaları yaptıklarını ve 15’ten fazlasıyla da anlaştıklarını söyledi.

Togg CEO’su yerli otomobille ilgili en önemli gereksinimlerden biri niteliğindeki şarj altyapısıyla ilgili de önemli noktalara değindi.

Kurduğumuz bu şirketle bizim için, bizim açımızdan baktığımızda, ülkemizin bir ucundan bir ucuna, kuzeyden güneye, güneyden kuzeye muhtelif gidilebilecek altyapının, yani hakikaten kafanızda bir endişe yaratmadan, o çekinceler olmadan seyahati sağlayabilecek bir altyapının oluşması üzerine harekete geçtik.

Bir uçtan bir uca baktığımız zaman en az bin tane şarja ihtiyaç olması gerektiğini düşünüyoruz. Biz onların siparişini verdik nerelere kurulacağı üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Aynı zamanda da bu bahsedilen ihaleye de girmek üzere her türlü hazırlığımızı tamamladık

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir