Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Telegram güncellendi

Telegram güncellendi

admin admin -

Telegram, aylık 500 milyon aktif kullanıcısıyla ikinci en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması. Platform, dün blog yaptığı paylaşımla birçok yeni özellik getirdiğini duyurdu. Uygulama bildirim seslerinden, sessize alma sürelerine kadar birçok yeniliği tanıttı.

Telegram güncellemesiyle kullanıcılar, artık herhangi bir istediği sesi bildirim sesi olarak ayarlayacak. Bildirim sesleri, şu anda 5 saniyeden kısa ve 300 KB’a kadar destekleniyor. İstenen müziği ya da kaydı bildirim sesi yapmak için şu adımları izlemek yeterli:

Ayarlar

Bildirimler ve Sesler

Yeni güncellemeyle birlikte Telegram’da kişileri sessize alma süreleri de değişiyor. Güncellemeden önce kullanıcıları, kişileri yalnızca 8 saat ya da 2 gün gibi aralarla sessize alıyordu. Artık Telegram kullanıcıları, kişileri 30 saniyelik süreden 3 aylık süreye kadar sessize alacak. Telegram’da herhangi bir kullanıcının bildirimlerini sessize almak için şu adımları izlemek gerekiyor:

Bildirimler

Sesi Kapat

Telegram, sohbetteki mesajlar için otomatik silme özelliği getiriyor. Gizli mesajlar için ya da mesaj kirliliğini azaltmak adına belirlenen sürelerde mesajlar otomatik olarak silinecek. Otomatik silme özelliğini istenen kişinin profilindeki üç nokta kısmından aktif edebilirsiniz.

Telegram ayarları için herhangi bir değişiklik yapılacağı zaman ördek animasyonları, kullanıcılara yardımcı olacak. Sohbetleri eğlenceli hale getirmek için de hareketli ifadeler sohbetlere eklendi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir