Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Telefon Hafızasını Temizlemek İçin Bu Yöntemleri Kullanın

Telefon Hafızasını Temizlemek İçin Bu Yöntemleri Kullanın

admin admin -

Akıllı telefonların ne kadar hafıza artmış olursa olsun, yinede depolama alanında bazı sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Yüklenen uygulama sayısının artması ve günlük hayatta pek çok alanda kullanılan cihazların hafızası yetersiz geliyor. Buna ek olarak akıllı cihazlardan bulunan uygulamalarda her güncelleme işleminde biraz daha fazla yer kaplıyor. Bu durumda da gerekli olduğu anlarda daha fazla fotoğraf çekmek, video çekmek ve müzik yüklemek imkansız hale geliyor. Bu konuda yardımcı olabilecek bir kaç işlem mevcut.

 

Senkronize Oynatma Listelerinin Silinmesi

Google play music uygulaması üzerinden, ayarlar menüsündeki ‘ indirmeleri yönet’ seçeneğini seçin. Oynatma listesinin yanındaki turuncu linke basarak istenilen albüm ya da sanatçıyı silerek daha fazla alan elde etmiş olunur.

 

Fotoğraf Ve Videolar İle Yer Açmak

Gereksiz olan video ve fotoğrafları silmek ile işe başlanabilir. Eğer önemli veriler mevcut ise bunları hafıza kartına ya da PC’ye aktarmak mümkün. Ayrıca Google Photo gibi bulut uygulamalarda kullanılabilir.

 

Uygulama Temizleme

Akıllı cihazların üzerinde fabrika çıkışı olarak pek çok uygulama mevcut. Ancak bu uygulamaların kullanımı kullanıcıdan, kullanıcıya değişmekte. Eğer metin okuma, not tutma gibi uygulamalar kullanılmıyor ise bu uygulamalar cihaz üzerinden silinmelidir. Eğer silinmiyor ise güncellemeler kaldırılarak devre dışı bırakmakta büyük fayda sağlar. Bunun için akıllı cihaz üzerinden ayarlar menüsünü seçin. Daha sonra uygulamalar diyerek cihaz üzerinden mevcutta bulunan tüm uygulamaları görebilirsiniz. İçlerinden kullanılmayanları kaldırmak veya güncellerimi durdurmakta cihaz üzerinde ekstra hafızaya sahip olmanızı sağlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir