Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Super Mario Run Rekor Kırmaya Başladı

Super Mario Run Rekor Kırmaya Başladı

admin admin -

Bir dönemin efsane atari oyunlarından biri olan Super Mario, yeni nesil teknolojilere ayak uydurmak için yeniden tasarlandı ve Nintendo tarafından akıllı telefonlar için piyasaya sürüldü. Hem Android hem de iOS işletim sistemi için yayınlanan yeni oyun yayınlanmasıyla beraber uzun süredir konuşulan Super Mario Run oyunun yayınlanmasının hemen ardından serinin ne kadar beğeni kazandığı da ortaya çıkmaya başladı. Zira efsane oyun serisini yeniden gündeme getiren Nintendo bu kez yeni bir rekora daha imza attı.

Pokemon GO Serisine Fark Attı

Kısa süre önce yayınlanan ve yine bir Nintendo oyunu olan Pokemon GO ile karşılaştırılan Super Mario Run oyununun kendi rakibine fark attığı da ortaya çıktı. Zira yapılan açıklamada yer verilen verilere göre Super Mario Run ilk 3 gününde 3,5 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Aynı süre içerisinde Pokemon GO oyunu sadece 900 bin kullanıcı tarafından indirilmişti.

Sadece bu rakamlar bile aslında Super Mario Run oyunun ne kadar popüler olacağını ortaya koymaya yetiyor. Fakat her seferinde olduğu gibi bu kez da yayınlandığı an popülerlik kazanan sonradan tüm popülerliğini kaybeden bir oyunla karşı karşıyayız yoksa efsane serilerden biri olan Super Mario oyunu akıllı telefonlarda kalıcı mı olacak? İşte bunu görmek için bir süre daha oyunun yeni güncellemelerini ve yenilenme süresini takip etmek gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir