Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Steam’ın Başarısı Göz Kamaştırıyor

Steam’ın Başarısı Göz Kamaştırıyor

admin admin -

Dünyanın en çok orijinal oyun bulunduran platformu Steam, bildiğimiz üzere belirli zamanlarda bir çok oyunu %90’lara varan indirimler yaparak oyun satan ve dünyanın en çok orijinal oyun bulunduran platformu.

İlk defa 2003 yılında piyasa sunulan ve Valve Corporation tarafından geliştirilen dijital dağıtım, çok oyunculu ve iletişim platformu olan, genelde oyun üzerine gelişen Steam, yıllardır ismini duyurmuştu.

Daha önce ön plana çıkan Counter Strike oyun serisi (Counter Strike, Counter Strike 1.3, Counter Strike 1.5, Counter Strike 1.6, Counter Strike Source, Counter Strike : Global Offansive) bunun yanında Portal oyun serileri, Team Fortress, Left 4 Dead oyun serisi ve en önemlisi Half Life, Half Life 2 gibi oyunlarla ön plana çıkan ve ismini duyuran Valve, Steam ile de inanılmaz bir başarıyı elde etmiş durumda.

Steam Mağazası 22 Ekim 2016 itibariyle tam olarak 11301 oyun, 8975 oyun DLC si, 1269 oyun Demo’su, 305 yazılım ve 257 video yayınının satışı ve pazarlığını elde ediyor. Bu başarılarının yanında Steam, kendi konsolunu da bir kaç yıl önce duyurmuştu.

Özellikle belirli ve özel günlerde yaptığı indirimlerle oyuncuların bol bol oyun satın alarak satış pazarlama tekniğiyle kendini gösteren Steam, yan işleri ve yenilikleriyle gelişimine devam ederken oyuncuların en çok ilgi gösterdiği platform olmayı da başarıyor. Bu başarılarıyla ve gelişimi ile Steam, göz kamaştırmaya devam ediyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir