Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. StarCraft’ın Yeni Oyunu StarCraft: Remastered Yaz Aylarında Çıkacak!

StarCraft’ın Yeni Oyunu StarCraft: Remastered Yaz Aylarında Çıkacak!

admin admin -

Bir zamanların efsane oyunları arasında yer alan StarCraft pek çok kişi tarafından büyük bir zevkle oynanan oyunlar arasında yer alıyordu. Gerçek zamanlı strateji oyunlarının atası olan StarCraft oyununun yeniden satışa çıkacağı açıklanmıştı. Ne zaman çıkacağı bilinmeyen yeni StarCraft oyununun çok daha yakın bir zamanda yani yazın satışa çıkacağı ortaya çıktı.

Pek çok oyunuyla oyuncuların gözbebeği olan Blizzard Enterrainment tarafından geliştirilen ve ilk olarak 31 Mart 1998 yılında oyunculara sunulan gerçek zamanlı strateji oyunu konseptinde geliştirilen ve yeni bir bilim kurgu atmosferi içerisinde geçen StarCraft oyununun senaryosu üç ırkın savaşını içeriyordu. O zamana kadar bir benzerinin dahi olmadığı bu oyun oyun severler tarafından büyük bir beğeniyle karşılanmış ve sevilerek oynanmıştı.

Oyuncular bu yeni oyunu o kadar çok sevdi ki oyunun geliştiricisi olan Blizzard Enterrainment Mayıs 2007’de MStarCraft’ın yeni oyunu üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu yeni oyunla birlikte çeşitli sebeplerden dolayı 3 sene kadar gecikti. StarCraft 2 oyunu 27 Temmuz 2010 tarihinde oyun severlerle buluştu.

Blizzard Enterrainment’ın açıklamasına göre yeni StarCraft : Remastered oyunu 1998 yılında çıkan StarCraft oyununu temel alıyor. Ancak yeni oyun çok önemli özelliklerle geliyor. StarCraft: Remastered oyunu günümüz oyunların görüntü standartı olan 4K UHD görüntüyle gelecek. 13 farklı dilde sunulacak olan yeni oyun gerek LAN gerekse çevrimiçi oynanabilecek. StarCraft’ın yeni oyunun kullanıcılar tarafından nasıl bir şekilde karşılanacağı ise merak konusu. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir