Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sosyal Medya Devlerine Rekor Ceza Kapıda!

Sosyal Medya Devlerine Rekor Ceza Kapıda!

admin admin -

Sosyal medya devlerine rekor ceza kapıda. Avrupa Birliği tüketici koruma yetkilileri ünlü sosyal medya devleri; Facebook, Alphabet (Google) ve Twitter‘a kullanıcı hizmet sözleşmelerini bir ay içerisinde iyileştirmemeleri durumunda ciddi bir para cezasıyla karşı karşıya kalacaklarını açıkladı. 

Ünlü haber sitesi olan Reuters’ın haberine göre adı açıklanmayan bir kaynak sosyal medya devleri için çözüm niteliğinde bazı öneriler sunduklarını belirtti ancak bu görüşme hakkında daha fazla bir bilgi vermedi. Amerikalı sosyal medya devleri Avrupa’da gizlilik ve içerikleri nedeniyle Avrupa da sıkı bir inceleme altında. Bu sosyal medya devlerinin bazı hizmet şartlarının Avrupa Birliği kapsamında aykırı olduğunu ve Avrupa Birliği’nde yaşayan sosyal medya kullanıcıların daha fazla mağdur olmaması için sosyal medya devlerinin gizlilik şartlarını güncellemelerini istedi. 

Bilindiği gibi Avrupa Birliği bu konuda kullanıcıların zarar görmemesi adına diğer ülkelere göre daha hassas davranıyor. Bakalım sosyal medya devleri Avrupa Birliği’nin bu kararından sonra geri adım atacak mı? 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir