Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis Gazze Dramını Anlattı

Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis Gazze Dramını Anlattı

haberci haberci -

Gazze’den Türkiye’ye Kaçış

‘Şifa Hastanesi doktoru Fadya Malhis, oğlu, gelini ve torunlarıyla Gazze’den Türkiye’ye kaçtı. Malhis ailesiyle birlikte TRT Haber canlı yayınına konuk oldu ve yaşadıkları dramı anlattı.

İsrail Zulmünün İzleri

Malhis, Gazze’de 8 ay boyunca devam eden İsrail zulmünü, Şifa Hastanesi’nde Vbet yaşadıkları korkunç anıları TRT Haber’de izleyicilerle paylaştı. Ailenin başından geçen acı dolu hikayeler yürekleri dağladı.

Tünel İddiaları ve Gerçekler

Fadya Malhis, Şifa Hastanesi’nde iddia edilen tünel olayını yalanladı. “Zaten saldırdılar, tünel falan bulamadılar. Bizimle çalışan doktor arkadaşlarımızın hepsi şehit oldu.” diyerek Vbet giriş gerçekleri açıkladı.

Yaşanan Zorluklar

Malhis, “Gözümü kapattım açtım, her şey yok oldu. Evler, arabalar gitti. Bütün Gazzeliler benim gibi.” diyerek yaşadıkları yıkımı anlattı. Kış aylarında yağmur suyu içtiklerini, hurma ve su ile hayatta kalmaya çalıştıklarını belirtti.

İmtihan ve Tevekkül

Malhis, yaşadıkları Vbettr acı dolu süreci “Bu bir imtihandır. Allah’ın verdiklerine razı olduk, yine verecek olan da Allah’tır. Bütün Filistinliler aynı şekilde düşünüyor.” sözleriyle özetledi.

İlgili Yazılar