Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Samsung’dan Beklenen Revize: S8 için Düşük Batarya

Samsung’dan Beklenen Revize: S8 için Düşük Batarya

admin admin -

Akıllı telefon teknolojisinin en tartışılan konularından biri, şüphesiz bataryalar. Önceki telefonlara göre daha yüksek bir performans vadeden akıllı telefonlar buna bağlı olarak daha düşük bir batarya performansı sunuyordu. Akıllı telefon üreticileri bu durumu aşabilmek adına her geçen yıl ürettikleri yeni modellerin batarya performansını arttırmıştı.

Samsung tarafından yaşanan en büyük hayal kırıklığı olarak bilinen Galaxy Note 7 ile ilgili en temel problem nedir dersiniz? Bu sorunun cevabı tabii ki batarya. Kullanıcılara yüksek batarya süresi sağlayabilmek için gerçekleştirilen üretim, Samsung’un prestij kaybetmesine neden olmuştu.

Samsung, Note 7’den önemli bir ders çıkararak batarya konusunda bir yeniliğe gitmeyi planlıyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri için Note 7 ve S7 Edge modellerine göre daha düşük bir batarya kapasitesi tercih etmesi bekleniyor. Samsung Note 7 için 3500 mAh, S7 Edge için 3600 mAh batarya kullanılmıştı. Note 7’de yaşanan ana problemin batarya tasarımı olduğu anlaşıldıktan sonra şirket bu konuda bir revizeye gitmeye karar vermiş görünüyor.

Samsung S8 Bataryası Yayınlandı

Samsung S8’de kullanılacak olan bataryayla ilgili yeni bir görsel yayınlandı. Galaxy S8 için 300 mAh batarya kullanılacağı konusunda ciddi bilgiler bulunuyor. Ancak bu bilgiler şu sıralarda yalnızca iddialardan ibaret. Henüz %100 seviyesinde bir bilgi mevcut değil. Çin’de oldukça popüler bir sosyal medya ağı olan Weibo’da Samsung S8’in bataryası olduğu iddia edilen bir görüntü yayınlandı. Bu görüntü de diğer iddiaları doğrulayabilecek bir nitelikte.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir