Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Samsung Note serisine devam edecek

Samsung Note serisine devam edecek

admin admin -

Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung’un bir süredir Note serisine devam etmeyeceği belirtiliyordu. Firma yaptığı yazılı açıklama ile bu haberleri yalanlar iken Note serisinin yeni ürünlerinin 2017 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceğini belirtti.

Ağustos ayında Galaxy Note 7 ile ilgili yaşadığı büyük sorundan dolayı hüsrana uğratan Samsung’un artık Note serisine devam etmeyeceği belirtiliyordu. Ancak bu söylentiler tamamen yalanlandı ve yeni seri ürünlerinin 2017 yılının ikinci çeyreğinde piyasada yer alacağı belirtildi. Şirketin yaptığı yazılı açıklamada Note serisinin devam edileceği vurgulanır iken öncelikle Nisan ayında Galaxy S8 ve Galaxy S8 Edge modellerinin piyasa sunulacağı, daha sonra da Note serisinin yeni ürününün çıkacağı belirtildi.

Note 7 Prestij Kaybına Neden Oldu!

Samsung Electronics firmasının yeni amiral gemisi olarak tanıtılan ancak çıkış tarihinden sadece 1 ay sonra patlama sorunları ile karşılaşan Galaxy Note 7 modelinin bedelinin ağır olduğu belirtiliyor. Samsung’un Note 7 ile yaşadığı hüsranın piyasalar açısından oldukça prestij kaybı sağladığı belirtildi. Note serisinde büyük bir pazar kaybı yaşayan Galaxy Note 7 ile birlikte piyasadan çekilebileceği haberleri yapılır iken Samsung’un bu şekilde bir karar almayacağı belirtildi.

Samsung’un Note serisine 8 ile devam edeceği belirtilir iken birkaç gün önce şirket yetkililerinden biri tarafından Galaxy S8’in temel özelliklerinin basına sızdırıldığı da biliniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir