Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Samsung Harman Kardon’u Satın Alıyor!

Samsung Harman Kardon’u Satın Alıyor!

admin admin -

Samsung popüler ses teknolojileri üreticisi olan Harman’ı hisse başına 112 dolar ödeyerek toplamda 8 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

Harman’ın Tüm Şirketleri Samsung’a Geçti!

Bilinidği gibi Samsung’un bu hamlesi öncesinde en önemli takibi olan Apple’da ünlü ses teknoloji şirketi olan Beat’s’i satın almıştı. Samsung’un satın aldığı Harman, sahip olduğu diğer firmalarla birlikte hem bireysel anlamda hem de profesyonel kullanıcılara hitap eden çözümler sunuyor. Harman Kardon’un sahibi olduğu firmalar arasında JBL AKG, Akg Acuustics gibi ünlü markalarda bulunuyor. Harman Kardon ayrıca daha çok profesyonellere hitap eden Mark Levinson firmasının satışını gerçekleştiriyor. Hali hazırda kendi ses teknolojileri alanında lider marka olan Harman’ın ürünleri 30 milyondan fazla araçta kullanılıyor. Samsung bu satın alımla birlikte 2025 yılında ses bağlantılı teknolojilerin toplam değerinin 100 milyarın üzerinde olacağını düşünüyor.

Samsung, Apple Ve Google’a Şimdilik Rakip Değil!

Samsung’un bilindiği gibi şimdilik Apple CarPlay ya da Google Android Auto gibi araç içinde kullanıcılara hizmet sunan bir teknolojisi bulunmuyor. Ancak Samsung bu satın alımla birlikte ses alanında uzman olan Harman’la ortak olarak öenmli bir projeyle karşımıza çıkabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir