Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Samsung Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucunun Özellikleri Yayınlandı

Samsung Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucunun Özellikleri Yayınlandı

admin admin -

Bu özellik artık akıllı telefonların vazgeçilmez özellikleri arasına dahil oldu. Bir süre önceye kadar bir iPhone klasiği olmakla beraber hemen her markanın amiral gemileri için sunduğu niteliklerde yer edindi. Artık telefonun ön yüzünden ziyade arka kapağın ortasına konumlandırılan parmak izi okuyucular beklentileri aşacak noktalara gelmeye başladı.

Kervana katılan Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S8 için parmak izi okuyucu görselleriyle karşımıza çıktı. Fotoğraflar resmi olmamakla beraber sızıntıların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını lansmana kadar öğrenemeyeceğiz.

Ancak Samsung Galaxy S8 tasarımına ait tüm sızıntıları göz önüne aldığımızda bu sızıntının havada kalmadığını görüyoruz. Özellikle parmak izi sensörü için ön yüzde herhangi bir detay göze çarpmamıştı. Buna ilişkin olarak şimdi gelen görseller Galaxy S8 parmak izi okuyucunun arka kapakta olacağını doğruladı.

Arka kapağın orta konumunda yer almasını beklediğimiz sensör içinse oldukça ilginç bir yer seçilmiş. Bu kez kamera lensinin sol kısmında yer alacak bir parmak izi okuyucusuyla karşılaşacağız. Bu sağ elle kullanımda her zaman işaret parmağımızla dokunacağımız ergonomik bir tasarıma dönüşmesini sağlayacak.

Aynı zamanda Galaxy S8 parmak izi sensörüne özel görevler atayarak uygulamaların açılmasını, özelliklerin aktif edilmesini sağlayabileceğimiz söylentiler arasında yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir