Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Samsung Dijital Asistanı Bixby’ı Doğruladı!

Samsung Dijital Asistanı Bixby’ı Doğruladı!

admin admin -

Ürettiği akıllı telefonlarla adından söz ettiren Samsung’un uzun bir süre önce yeni bir dijital asistan üzerinde çalıştığı aktarılmıştı. Samsung’un bu yeni dijital asistanının adının ne olacağı henüz bilinmezken Samsung’un yeni dijital asistanının hangi isimle geleceği artık kesin gibi. 

Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ pek çok özellikle birlikte gelecek. Samsung’un yeni amiral gemilerinin tanıtımına kısa bir süre varken pek çok kişi Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleriyle birlikte sunacağı yeni dijital asistanını bekliyor. 

Ve Bixby Geliyor!

Bugüne kadar hakkında pek çok haber çıkan Samsung’un yeni dijital asistanının adının; Bixby, Viv ya da Kestra olacağı dile getiriliyordu. Samsung resmi İtalya web sayfasında merakla beklenen bu yeni dijital asistanın adının Bixby olacağı kesinleşmiş oldu.

Bixby Özellikleriyle İlgili Detaylar Verilmiyor!

Ne zaman çıkacağı adeta bir yılan hikayesine dönen Samsung’un bu yeni dijital asistanının Google’dan kaynaklanan sorunlardan dolayı çıkışının erteleneceği konuşulurken “Bixby” ile iligli yeni bir gelişme yaşandı. Samsung’un resmi İtalya sitesinde yer alan gizlilik ilkeleri kısmının sesli hizmetler bölümünde Bixby ile ilgili bilgileri görmek mümkün. 

Bixby Güçlü Özelliklerle Gelecek!

Yazılarda açıkça görülen Bixby adıyla Samsung’un yeni dijital asistanının adı ne olacak sorusu kesinlik kazanmış oldu. Samsung bu sayfada yeni dijital asistanı olan Bixby ile ilgili herhangi bir açıklama yapmıyor ancak Samsung’un yeni dijital asistanı Bixby, sesli komutlarla dokunmatik ara yüzü kontrol imkanı sağlayacağı görülüyor. Samsung’un dijital asistanının tıpkı Apple’ın Siri sesli asistanı gibi üçüncü parti uygulamalarıyla da çalışacağı ortaya çıkmıştı. Görünüşe göre Samsung’un dijital asistanı bu anlamda güçlü özelliklere sahip bir dijital asistan olacağı anlaşılıyor. Samsung’un Android kullanıcılarının kullandığı dijital asistan uygulaması olan Google Assistant yerine Samsung Bixby’ı kullanmaları için güçlü özellikler sunması gerekli olan bir durumdu. 

Bakalım Samsung 29 Mart tarihinde Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinin tanıtımında yeni dijital asistanı Bixby’ı görmüş olacağız. 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir