Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Samsung Çift Kameralı Akıllı Telefonlar Üzerinde Çalışıyor!

Samsung Çift Kameralı Akıllı Telefonlar Üzerinde Çalışıyor!

admin admin -

Son model akıllı telefonların olmazsa olmazı olan çift kamera teknolojisi artık günümüz amiral gemilerinin olmazsa olmazı olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemde satışa çıkan amiral gemilerinde kullanılan çift kamera teknolojisinin Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8’de de kullanılması bekleniyor. Samsung ayrıca yeni akıllı telefonlarında kullanmak üzere yeni bir çift kamera patenti aldı.

Samsung’un almış olduğu bu patent, Samsung’un almış olduğu yeni patent piyasada kullanılan diğer çift kameraları akıllı telefonlardan farklı olarak daha düşük ışık koşullarında da daha iyi performans göstermesini sağlıyor. Samsung tarafından geliştirilmiş olan bu kamera teknolojisi 3D fotoğraf çekme özelliğine de sahip.

Bilindiği gibi Samsung daha öncesinde kendi kamera teknolojilerini geliştirmiyordu. Samsung’un artık kendi kamera teknolojilerini geliştirmesi bir anlamda güzel. Ortaya çıkan bu patentin Samsung’un yeni Galaxy S8 modelinde kullanmayacağı kesin. Ancak Samsung’un bu yeni teknolojiyi Galaxy Note 8 modelinde kullanılması bekleniyor. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir