Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Samsung Bölünüyor mu?

Samsung Bölünüyor mu?

admin admin -

Teknoloji denince akla ilk gelen markalardan biri olan Samsung, son günlerde farklı bir konuyla gündemi meşgul ediyor. Amerikalı ünlü yatırım şirketi Elliot Management’ın uzun süredir yaptığı baskılar sonucu, şirket yetkilileri şirketi ikiye bölme konusunu gündemine aldı.

 

Samsung Bölünecek mi?

Bilindiği gibi akıllı telefon sektöründe büyük bir dilime sahip olan ve her yıl milyonlarca telefon satan Samsung, aynı zamanda bilgisayar, tablet, televizyon gibi teknolojinin diğer dallarında da boy gösteriyor. En büyük karı telefondan sağlayan şirket için yatırımcılar farklı bir öneriyle yöneticilerin kapısını çalıyor. Buna göre düşünülen, şirketin ikiye bölünerek, telefon gibi yüksek kazançlı ürünleri üreten ve pazarlayan bir şirketin ayrılması ve hisse değerini düşüren ve kar oranını azaltan diğer ürünlerin farklı bir şirketin çatısı altında birleşmesi olarak değerlendiriliyor.

 

Alınan bilgilere göre Salı günü toplanacak olan Samsung Yönetim Kurulunun bu teklifi gündeme alacağı ve değerlendireceği düşünülüyor. Tüm ekonomi ve teknoloji dünyası bu toplantı sonucu alınacak kararı merakla bekliyor ve Güney Koreli elektronik devinin bölünerek küçülmesinin ne gibi sonuçları olacağını konuşuyor. Samsung cephesinden resmi bir açıklama gelmese de yatırım şirketlerinin büyük bir baskı yaptığı ve böyle bir kararın alınabileceği yüksek sesle konuşuluyor. Telefon pazarında liderlik yarışı içinde olan marka, beyaz eşyadan televizyona, bilgisayardan klimaya, süpürgeden sinema sistemine kadar büyük bir üretim yelpazesine sahip olması nedeniyle hisse değeri hep belirli bir aralıkta seyrediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir