Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarmak

PS4 Oyunlarını PS4 Pro’ya Aktarmak

admin admin -

Sony’nin beğenilen oyun konsolu Play Station, video oyun konusunda da en beğenilen teknolojilerden birisi olarak yer alıyor. Kullanıcıları tarafından büyük beğeni toplayan Play Station 4 ile yetinmeyen Sony firması bu ürünü biraz daha geliştirerek Play Station 4 Pro’yu geçtiğimiz aylarda tanıttı. PS4 serisine göre daha teknik ve donanımsal olarak daha iyi olan PS4 Pro tanıtılması ile birlikte beraberinde bazı sorular getirdi. İşte merak edilen bu sorulardan birisi de PS4 kullanıcılarının PS4 Pro’ya kayıtlı oyunlarını nasıl aktaracakları oldu. Bizde bu yazımızda zor görünen ama çok basit olan bu işlemi sizlere anlatacağız.

 

Ethernet İle PS4 Pro’ya oyun aktarma

USB Hardiskklerden oyun aktarımı bildiğiniz gibi çok fazla zaman gerektirebiliyordu. İkinci alternatif seçenek olan oyunları yeniden indirmek de hayli zahmetli bir iş olarak görünüyordu. Dolayısıyla tüm bunları ortadan kaldıran teknoloji Sony tarafından kullanıcılara sunuldu. Ethernet bağlantısı ile oyunları artık aktarabilirsiniz. Gelelim nasıl yapılacağına;

 

Öncelikle PS4 ve PS4 Pro’yu açarak aynı ağa bağlıyoruz. Ardından PS4 Pro cihazımızdan sırasıyla Ayarlar ve Sistem kısımlarına giriyoruz. Burada seçeceğimiz seçenek ise “Verileri diğer PS4 sistemine aktar”. Bu işlemlerin ardından sistemin yönergeleriyle işleme devam ediyoruz. PS4 konsolumuzun açık olduğundan eminsek İleri düğmesine basıyoruz. Daha sonra güvenlik adımı olan seçenekte güç düğmesine 1 saniye kadar basılı tutuyoruz. Son işlem olarak PS4 Pro’yu ana cihaz olarak belirledikten sonra oyunlar aktarılmaya başlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir