Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Plex’in Bulut Medya Sunucusu

Plex’in Bulut Medya Sunucusu

admin admin -

Plex’in bulut medya sunucusu artık Google Drive, Dropbox ve OneDrive’ı destekliyor.

Müşterilerin bir dizi cihazdaki dosyalara erişmesine yardımcı olan bir medya sunucusu şirketi olan Plex, bulut hizmetini Amazon’ın çok ötesine genişletiyor. Şimdi, Plex Cloud kullanıcıları medyayı ve diğer dosyaları saklamak için Google Drive, Dropbox veya Microsoft’un OneDrive’ı kullanabilir. Bu şekilde, bu şirketlerden herhangi birini depolama ortamında ödüyorsunuz  ve Plex Pass hesabı için aylık 4.99 dolar veya yılda 39.99 dolar tutarında dosyaları yönetmek ve medya oynatmak için Plex’in uygulama kitaplığına erişiyorsunuz. Şirketin yazılımı, en büyük oyun konsollarında, akıllı TV’lerde ve akış aygıtlarında çalışır.

Plex Cloud, Amazon’un bulut hizmeti sağlayıcısı AWS ile başlayarak Eylül ayında bir beta program olarak piyasaya çıktı. Birkaç kullanıcı Amazon’u kullanarak sorunlarla karşılaştı ve Plex, bulut hizmetini bir dizi platformda tamamen çalışır duruma getirmek için beta ile birkaç sıkıntı çalışıyor diyor. Şirket, Reddit topluluğuna bugün gönderdiği bir mesajda “Sorunları çözmek için çok çalışıyoruz, bu yüzden lütfen bizi takip etmeye devam edin.” Şirket, “Bu arada Beta’ya girdiğimizde diğer Cloud depolama sağlayıcısı entegrasyonlarını test etmemize ve doğrulamamıza yardımcı olabileceğinizi umuyoruz.” dedi.

Plex’in bulut hizmetinin yararı, kendi ev medya sunucunuzu bir bilgisayarda veya NAS gibi başka bir depolama aracıyla yönetme ve çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldırmaktır. Amazon’u , şimdi de Google, Microsoft ve Dropbox’ı kullanarak  bu dosyaları bulutta saklayabilir ve Plex’i, kendi ağınız için yerelmiş gibi aynı erişime sahip olabilirsiniz. Amazon ve diğer bulut servis sağlayıcılarının çoğu, Telif Hakkı ihlali oluşturan dosyaların barındırılmasını yasaklayan Kullanım Koşullarında özel bir dile sahiptir. Plex Cloud ile korsan içeriği depolamadan önce iki kere düşünün.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir