Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. PlayStation 4 Satışlarında Rekor Kırıldı

PlayStation 4 Satışlarında Rekor Kırıldı

admin admin -

Sony tarafından üretilen oyun konsolu PlayStation 4 satışları şuana kadar satışa sunulan oyun konsollarından çok daha yüksek satış rakamlarına ulaştı. PlayStation 4 modeli ve geçtiğimiz aylarda satışa çıkarılan oyun konsolu PlayStation 4 Pro ve slim modellerinin satış rakamlarını toplayınca ortaya çok yüksek satış rakamları çıkıyor.

Geçtiğimiz mayıs ayında yayınladığı raporda 40 milyon PlayStation 4 oyun konsolu sattığını açıklayan Sony aradan geçen 7 aylık süreden sonra 10 milyon adet daha PlayStation 4 sattı ve satış rakamını 50 milyona ulaştırdı.

 

3 Yıl İçerisinde 50 Milyon Sattı

Sony tarafından geliştirilen oyun konsolları rakiplerine göre çok daha yüksek performansa ve oyun çeşidine sahip olmasından dolayı oyun tutkunlarının genellikle tercih ettiği oyun konsolu modeli oluyor. Bu bağlamda yola çıkıp Sony tarafından son 4.5 yılda açıklanan raporlar incelendiğinde Sony 4.5 yıl içerisinde PlayStation 2 dahil olmak üzere toplamda 150 milyondan fazla PlayStation ürününü satmış oldu.

Sony en iyi oyun konsollarını çıkarmak için elinden gelen tüm olanakları kullanarak oyun tutkunlarının isteklerini göz önünde bulundurarak oyun konsolu üretmeye devam ediyor. Bu sayede de rakiplerinden çok daha fazla oyun konsolu satma başarını sergiliyor.

Gelişen teknolojiyi de yakından takip eden Sony geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu PlayStation 4 Pro versiyonuna 4K desteği sunarak oyunların çok daha gerçekli bir şekilde oynanmasının önünü açmış ve bir çok oyun geliştiricisi oyunlarını 4K uyumlu hale getirmek zorunda kalmışlardı.

Sony açıkladığı raporda oyun konsollarının satışı dışında oyunların satış rakamlarını da açıklamış. Rapora göre son 4 aralık tarihine kadar satılan oyun sayısı 369.6 milyon oyun.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir