Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. PDF Dosyalarını Saniyeler İçinde Word Dokümanlara Dönüştürün!

PDF Dosyalarını Saniyeler İçinde Word Dokümanlara Dönüştürün!

admin admin -

PDF uzantılı dosyaların Word belgesine çevirme işlemi bazı ufak çaplı programlar ile mümkün. Ancak bu programlar dönüşüm esnafında farklı grafik ve resim gibi veriler tam olarak aktaramıyor. Bazı ücretsiz programlarda ise kendi web sitesinin adresini ekliyebiliyor.

 

Ancak Adobe Acrobat yerine Adobe Acrobat X Pro uygulaması tam olarak dönüşümü gerçekleştiriyor. Fakat bu programın fiyatı ise 500 dolar civarında. Kesim çözüm sağlamasına rağmen fiyatı yüzünden çok fazla tercih edilmeyen bir yöntem.

 

Ücretsiz Ve Programsız Dönüşüm İmkanı

Office 2007 kulanılıyor ise Mikrosoft’ un resmi sitesinde bulunan Mikrosoft PDF Veya XPS Olarak Kaydet eklentisi sayesinde dönüşüm işlemi gerçekleşebiliyor. Ancak bu eklenti sadeece word dosyasını PDF’e dönüştürüyor. Bu yüzden farklı yollar denemekte fayda var.

 

Zamzar

Çevrilmek istenen pek çok dosyada kullanılan bir sitedir. Site sayesinde alternatif formatları seçmek mümkün. Öncelikle orjinal dosyanın yerini belirtiyor, ardından da hangi formata çevirmek istediğiniz seçiyorsunuz. En son olarak da dosyanın gelmesini istediğiniz mail adresini yazdıktan sonra ‘Convert’ i seçip dönüştürme işlemini başlatmış oluyorsunuz. Daha sonra dönüşen dosya mail adresinize gönderiliyor. Unutulmaması gereken bir diğer husus ise mail adresine gönderilen dosyanın, gereksiz ya da spam klasörüne düşebileceğidir. Yapacağınız işlemler sonucunda PDF dosyalarını saniyeler içinde dokümanlara dönüştürün!

 

Zamzar sitesinin haricinde Online PDF’ ten Word belgesine çeviri yapmak için Convert Pdf To Word ve Pdf To Word Online siteleri de sizlere yardımcı olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir