Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Pahalı Yazılımların En İyi Ücretsiz Alternatifleri

Pahalı Yazılımların En İyi Ücretsiz Alternatifleri

admin admin -

Eğer siz de kullandığınız yazılımlara belirli bir ücret ödüyorsanız, aynı özellikleri taşıyan fakat ücretsiz olarak sunulan yazılımlara göz atabilirsiniz.

 

Microsoft Office Yerine Kullanılabilecek Olan Libre Office

Libre Office, Linux sistemlerinde yüklenmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Sürekli olarak kendini yenileyen ve geliştiren Libre Office; tabloları, sunum paketleri ve kelime işlemcisi özellikleriyle Microsoft Office ile aynı özellikleri taşımaktadır. Microsoft Office programından farklı olarak, Libre Office herhangi bir ücret ödemeden programı müşterilerine kullanma hakkı sunmaktadır.

 

Adobe Photoshop Yerine Kullanılabilecek Olan GIMP

Photoshop’ un en iyi ücretsiz uygulaması olarak kabul edilen GIMP; Linux, Mac ve Windows işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. GIMP resim düzenleme işini yapanlar için fırça ve katman özellikleri dâhil sunuyor. Biraz emek ve zaman harcandığında kolayca alışılabilecek bir program olan GIMP tüm ihtiyaçlarınızı karşılamasıyla birlikte pahalı yazılımların en iyi ücretsiz alternatifleri arasında olmasıyla oldukça fazla tercih ediliyor.

 

Ücretli Olan Müzik Yazılımları Yerine Kullanılabilecek Olan LMMS

Müzik yapım uygulaması olan Linux MultiMedia Studio; Mac, Linux ve Windows üzerinden ücretsiz olarak indirebiliyor. Parçaları karıştırma, çeşitli efektler ekleme, müzik besteleme ve daha birçok uygulama yapabileceğiniz LMMS, benzer uygulamalar arasında şu an en iyisi olarak biliniyor. SoundFont desteği, beat ve bas dizilimi editörü de uygulamanın kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellikler arasında bulunuyor. Kullanması da oldukça kolay olduğundan yeni başlayanların rahatlıkla tercih edebileceği bir uygulamadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir