Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Overwatch Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Overwatch Büyük Bir Başarıya İmza Attı

admin admin -

Blizzard’ın ilk FPS’si Overwatch, Doom, Inside, Titanfall 2 gibi rakiplerini geride bırakarak büyük bir başarıya imza attı.

Bu yılın Mayıs ayı sonunda piyasaya sunulmasının ardından Overwatch, bir aydan daha kısa sürede etkileyici bir performans sağlayarak 10 milyon oyuncuyu listesine ekleyerek hızlı bir artış kazandı. Ekim ayında Blizzard, oyunun dünya genelinde 20 milyon kayıtlı oyuncu taşıdığını bildirdi. Yakın zamanda piyasaya sürülen Sombra da dahil olmak üzere yeni oyun modları, içerik ve kahramanlar sunmaya odaklanan şirket, bu yıl boyunca bir takım güncellemeler paylaşıldı. Overwatch, görkemli bir ödül töreni olan The Game Awards’ta, zoru başararak 5 alanda aday olduğu ödüllerden 3’ünü kazandı.

Blizzard’dan Ray Gresko, oyunun yapımında çalışan ekibin ne kadar yetenekli ve tutkulu olduğunu söylerek konuşmasının devamında şunları söyledi:  “Oyunumuzun nasıl algılandığını görünce çok memnun kaldık. Yaptığımız bu oyunun dünyaya bir mesajı var ve bu, kahramanlıkla ilgili bir mesaj, insan kültürünün çeşitliliği ile ilgili, parlak ve olumlu ve umut dolu bir geleceğe dair bir mesaj. Ve şu an bu mesaja herkesin ihtiyacı olduğuna inanıyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir