Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Okulu Bırakıp Teknoloji Milyarderi Olmuş 7 Dev İsim

Okulu Bırakıp Teknoloji Milyarderi Olmuş 7 Dev İsim

admin admin -

Okulu bıraktıktan sonra günümüzde önemli gelişmelere imza atan bir çok isim vardır. Bu kişiler üniversite, lise veya ilkokul terk olmalarına rağmen gelecek ve teknoloji için büyük adımlar atmışlardır.

 

Bill Gates

Bill Gates bilindiği üzere Microsoft’un kurucusudur. Ancak eğitim hayatı pek de iç açıcı değildir. Harvard Kolejinde okumaya başlayan Bill Gates iki yıl eğitim gördükten sonra okulu bırakmıştır. Daha sonra arkadaşı Paul Allen ile birlikte Microsoft’u kurmaya karar verdiler. Uzun süre şirkette CEO olarak görev yapan Gates daha sonra eşiyle birlikte hayır işlerine atıldı.

 

Mark Zuckerberg

Lise döneminde çeşitli başarıları olan Zuckerberg daha sonra Harvard üniversitesini kazandı ilk senesinde başarıya imza atan Mark, veri tabanını hacklediği için disipline verildi daha sonra ise okulu bıraktı. Mark Facebook’un kurucusudur. 34 milyar dolarlık işe sahiptir.

 

Michael Dell

Michael Teksas Austin üniversitesinde biyoloji bölümü okuyordu. Ancak biyoloji ilgisini çekmeyince okulu bıraktı ve bilgisayar donanımları ve teknolojisine kendini adadı. 18.8 milyar dolara sahip.

 

Steve Jobs

Apple kurucusu olan Jobs ancak öldükten yedi yıl sonra milyar dolarlık olmuştur. Eğitim süresi elbette çalkantılıdır ve bu kadar başarılı olacağını düşünmemiştir.

 

Gabe Newell

Gabe de Harvard’ı terk edenlerden biri. Microsoft ekibinde uzun süre görev yapmıştır. Daha sonra dünyanın en büyük dijital oyun şirketini kurmuştur. 1.8 milyar dolar değeri vardır.

 

Jan Kaum

Kaum Whatsapp uygulamasının kurucusudur. 2 yıl önce Facebook’a satarak 19 milyar dolara sahip olmuştur.

 

Jack Dorsey

New York üniversitesini bırakan Dorsey Twitter’ın kurucusudur. Aynı zamanda disney yönetim kurulunda işine devam ediyor. Şu anki değeri yaklaşık 2.5 milyar dolar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir