Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Microsoft’un yeni bilgisayarı Surface Pro 5 yolda!

Microsoft’un yeni bilgisayarı Surface Pro 5 yolda!

admin admin -

Microsoft bilgisayar üretimine hız vermiş gibi görünüyor. Çok yakın zamanda çıkardığı Surface Pro 4 model bilgisayarının üzerinden az bir vakit geçmesine rağmen şirket Pro 5 için çalışmalara başladı. Söz konusu cihaz hakında bazı bilgiler sızmaya başladı bile. En çok merak edilen konu tabii ki bilgisayarın hızı.

Surface Pro 5 hakkında sızdırılan bilgilerin arasında bilgisayarın ne zaman tanıtılacağı bilgisi maalesef yok. Dolayısıyla şimdilik sızıntı diye nitelendirdiğimiz bilgilerle yetinmek durumundayız.

Teknolojik gelişmeler hızlandıkça bilgisayarlar ve akıllı mobil cihazlar için geliştirilen uygulama ve oyunlarında hem görsellik özellikleri hem de tasarım özellikleri yüksek seviyelere ulaşıyor. Bu yüksek kaliteli uygulama ve oyunların sağlıklı kullanılabilmesi için yüksek kaliteli CPUlar, RAMler, ekran kartları gerekiyor.

Microsoft da bu ihtiyacı görmüş olacak ki Surface Pro 5 modelinde Intel Kaby Lake işlemciye 512 GB’a kadar bir SSD depolama alanına yer vermiş. Ayrıca USB Type-C ve Thunderbolt bağlantı noktaları seçeneklerinin sunulması da bekleniyor. Bunlara ek olarak kablosuz ve manyetik olarak şarj edilebilen yeni bir kalem içeriğiyle geleceği de söylenmekte.

Microsoft’un Surface Pro 5’i 2017 yılının Mart-Nisan ayında tanıtması bekleniyor. O tarihe kadar bu cihaz hakkında pek çok sızıntının olacağı da aşikar ama emin olmak için ürünün tanıtılmasını beklemek durumundayız.

Yine de Microsoft’un, akıllı cihaz piyasasıyla rekabet alanında olan bilgisayar alanını bırakmayacağını söylemek mümkün.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir