Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Microsoft Edge Sekme Önizlemesi Nasıl Kapatılır?

Microsoft Edge Sekme Önizlemesi Nasıl Kapatılır?

admin admin -

Microsoft Edge nedir? Microsoft tarafından piyasaya sunulan oldukça farklı özelliklere sahip kullanıcılarının kişiselleştirebileceği bir tarayıcıdır. Microsoft Edge kullanıcıları tarafından tutulan bir tarayıcı olmasına rağmen tarayıcıda yer alan sekme önizleme özelliği bazı kullanıcıları rahatsız eden bir özellik. Açık olan sekmeler üzerine fare ile gelindiğinde sayfaya geçiş yapılmadan bir önizleme görüntüleniyor. Fakat tarayıcıda bu özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılar sekme önizleme özelliğini kaldırma imkânına sahipler. Edge kullanıcılarının bu özelliği kapatması için regedit üzerinden işlem yapması gerekiyor.

 

Microsoft Edge sekme önizlemesi nasıl kapatılır? Windows arama kutusuna tıklayarak regedit yazıyoruz. Regedit komutunu çalıştırdıktan sonra sırayla yapmanız gereken şeyler:

 

HKEY_ CURRENT_ USER> SOFTWARE/ Classes/ Local Settings/ Microsoft/ Windows/ CurrentVersion/ AppContainer/ Depolama/ Software/ microsoft. microsoftedge_ 8wekyb3d8bbwe/ MicrosoftEdge/ TabbedBrowsing sayfasına kadar ulaşmanız gerekmektedir. TabbedBrowsing sayfasına ulaştığınızda fare ile sağ tıklayarak seçeneğini seçiyoruz. New seçeneğini seçtikten sonra yeni bir DWORD değeri oluşturmanız gerekiyor. DWORD değerini 32 bit olarak oluşturduktan sonra dosyanın adını olarak değiştirmeniz gerekiyor. Oluşturduğunuz bu değerin verisini 0 olarak ayarlıyorsunuz. Değerin 0 olduğundan emin olmak için oluşturduğunuz dosyanın üzerine iki kere tıklamanız gerekiyor. Dosya açıldıktan sonra değer 0 ise Edge’yi yeniden başlatmanız gerekiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Microsoft Edge sekme önizlemesinin tamamen ortadan kalmış olduğunu göreceksiniz. Yaptığınız işlemleri geri almak ihtiyacı duyarsanız yapmanız gereken tek şey TabPeekEnable dosyasının 0 olan değerini 1 ile değiştirmektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir