Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Messenger Day Türkiye’ye Geldi!

Messenger Day Türkiye’ye Geldi!

admin admin -

Snapchat’i satın alamayan Facebook Snapchat servislerini kendi servislerine getirmeye devam ediyor. Son olarak kendi iOS uygulaması için getirdiği hikâye özelliğiyle ağır bir eleştiriye maruz kalan Facebook’un Messenger uygulaması için duyurdu hikayeler özelliği Türkiye’de de kullanıma açıldı. 

Facebook’un Messenger uygulaması için geçtiğimiz aylarda sunduğu Messenger Day yani hikayeler özelliği Messenger’ın son güncellemesiyle birlikte ülkemizde de kullanıma açıldı. Kullanıcılar Messenger Day ile birlikte takipçilerine ya da istediği kişilere fotoğraflar, videolar ya da GIF içerikli paylaşımlar gönderebiliyor. Kullanıcıların bu paylaşımları 24 saat sonra siliniyor. 

Facebook’un hikayeler özelliğini ilk olarak Instagram’a sunmasının ardından Facebook yetinmemiş ve ardından Facebbok Messenger ile birlikte anlık mesajlaşma denilince akla gelen ilk uygulama olan WhatsApp’a da getirmişti. Facebook bunun ardından hikayeler özelliğini kendi uygulaması üzerinden sunmaya başlamıştı. 

Bakalım Facebook’un Messenger uygulamasına sunduğu hikâye özelliği Massenger Day ülkemizde ki Facebook Messenger kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacak. Son olarak özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların Facebook Messenger uygulamasını güncellemeleri gerekiyor. 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir