Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. LG Android Telefonlarda 4.5G Nasıl Açılır?

LG Android Telefonlarda 4.5G Nasıl Açılır?

admin admin -

Güney Kore’nin lider üretici markalarından bir tanesi olan LG, Android telefon sektöründe de önemli bir paya sahip olarak karşımıza çıkıyor. Firmanın portföyünde bulunan telefonların büyük bir kısmı geçtiğimiz aylarda Türkiye’de faaliyete geçirilen 4.5G teknolojisini destekler durumda bulunuyorlar. LG markalı Android cihazlarda 4.5G ayarının nasıl yapılabildiğine ise yazımızda yer veriyoruz.

 

LG Android Telefonların 4.5G Ayarları

Cihazın menüsüne girmek için ana ekranda alt kısımda yer verilen yuvarlak ikona basılması gerekmektedir. Bu ikona dokunulduğu zaman menü sekmesine geçiş yapılıyor. Menüden ‘Ayarlar’ seçeneğine giriş yapılarak cihazın 4.5G ayarları yapılabilmektedir.

 

‘Ayarlar’ menüsü içerisinde yer alan ‘Ağlar’ bölümüne giriş yapılması gerekiyor. Daha sonra bu bölümün altında bulunan ‘Bağlantı’ başlıklı içeriğin bulunması gerekecektir. Başlığın altında ‘Daha fazla… Uçak modu, mobil ağlar, sanal özel ağlar’ bölümüne giriş yapılacaktır. Bu noktada kullanılan cihazın modeline göre işlem yapılması uygun olacaktır. LG Android telefonların kimisinde cihaza uyumlu bir SİM kartı bulunan kullanıcılar için, 4.5G teknolojisine geçiş otomatik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Gelen menüde ‘Mobil Şebekeler’ sekmesi altında yer alan 4.5G teknolojisi bulunmakta ve yalnızca ‘Açarken Sor’ başlığını taşıyan bir seçeneğe yer verilmektedir. Bu kısım aktif edildiği halde kullanıcı cihazı her kapatıp açtığı zaman cihazın veri şebekesinden kullanım yapabilmesi için izin verilip verilmediği sorusu ekrana gelecektir.

 

Kısacası 4.5G teknolojisini LG Android telefonlarda aktive edebilmeniz için cihaza uyumlu olan bir SİM kartına sahip olmanız yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir