Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. LCD Ekranlar Nasıl Temizlenir?

LCD Ekranlar Nasıl Temizlenir?

admin admin -

LCD ekranlar, ülkemizde ve dünyada son 5 yılda çok fazla gelişme göstermiş, televizyon çağında bir devrim yaratmıştır. Bu ekranların görüntü kaliteleri, eski televizyonlara karşı çok daha iyi görüntü kalitesi ve izlenilme zevki vermektedir. Bu televizyonların en güzel yanı görüntü netlikleri ama bu kadar net olmalarının da bir o kadar zorlukları vardır. Bu zorlukların başında LCD Ekranlar Nasıl Temizlenir? Diye bir sorun vardır ve bu sorun LCD ekranların en büyük sorunları olarak göze çarpmaktadır.

 

LCD ekranları temizlerken ilk önce, içerisine sıvı almaması dikkate alınır. LCD ekranların yüzeyleri cam olmadığı için daha kolay çizilebilen bir cisim olarak göze çarpmaktadır. Bu işlemin gerçekleşmesinde ekranın çizilmemesi ve hasar görmemesi asıl hedeftir. Ekrandaki kirlilik çok ıslak olmayan özel bir bezle silinmeli ve bu silinme işlemi yapılırken, çok bastırmadan ve dağıtmadan yapılması asıl hedef olmakla birlikte asıl hedefi gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

Bu temizleme işlemi yapılırken, mikrofiber bezler kullanılarak temizleme işlemi yapılması gerekmektedir. Mikrofiber bezler dışında yapılacak olan temizlikte LCD ekranların dış yüzeyi, yani ekran kısmı hassas olduğu için hemen çizilecek ve size büyük masraflar açacak olduğunu bilinmesi gerekmektedir.

 

LCD ekranlar temizlenirken kesinlikle peçete, atlet ve diğer temizlik aletleri kullanılmamalıdır, eğer ekranınızın daha az toz kapmasını istiyor ve temizlik süresini uzatmak istiyorsanız anti-statik bezler kullanılması doğru olduğu bilinmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir