Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. KPSS şartı olmadan DSİ 18 ila 45 yaş arası Kamu İşçi alımı

KPSS şartı olmadan DSİ 18 ila 45 yaş arası Kamu İşçi alımı

admin admin -

 

DSİ İşçi almak için ilan yayınlandı. Kurum 18 ila 45 yaş arasında Kamu İşçi alımı gerçekleştirecek. İşe başvuru yapmak isteyen ilköğretim mezunları İŞKUR dan yapabilirler.

İŞKUR’un 7 Ağustos ilanlarında yayınlanan bilgilere göre DSİ bünyesindeki personel eksiğini karşılamak için 9. Bölge Müdürlüğü Elazığ birimine işçi alımı yapılacak.

DSİ İşçi İlanları Detaylarını Açıkladı

İşe alım Yapacak Kurum DSİ 9. Bölge Müdürlüğü, İşveren kişinin Statüsü Kamu, çalışma şekli tam zamanlı/Daimi, İşe alınacak kişi sayısı 1, verilecek iş İşe Sıhhi Tesisat.

Alım İçin Adaylarda Aranan Şartlar

İşe alınacak adaylar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacak, kamu haklarından mahrumiyeti olmayacak görevine engel herhangi sağlık sorunu olmayan, Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması   gibi şartlar bulunuyor.

Ayrıca İşe alınacak kişilerde;

 Kişi en az ilköğretim, en fazla Ortaöğretim mezunu olmalı. İşe alınacak kişi ilanın yayınladığı tarihten itibaren Elazığ ve çevresinde yaşıyor olması gerekiyor.  İş içi yalnızca Erkek adaylar başvuru yapabilirler.

Meslek koşulu

Adar Sıhhi Tesisatçı meslek dalında valisinin gösterir SGK hizmet dökümü ya da Sıhhi Tesisat alanından kurs aldığına dair MEB Onaylı Sertifika ya da Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Tesisat Teknolojisi bölümünden mezun olmuş olması gerekiyor.

İş başvuruları ne zaman yapılacak?

İşçi alımı için adayların başvuruları ilan tarihi ile başladı ve 4 gün içinde başvuruların tamamlanması gerekiyor. İş için başvuru yalnızca İŞKUR üzerinden yapılacak.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir