Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. iPhone SE Ve iPad Mini 4’ün Hafızası Arttı!

iPhone SE Ve iPad Mini 4’ün Hafızası Arttı!

admin admin -

Apple kısa bir süre önce internet sitesinin “store” bölümünü bakıma almıştı. Apple’ın bu hamlesi yeni ürünlerin geleceği yönünde algılanmış ve nitekim Apple yeni ürünlerini bu kapsamda tanıtmıştı. Yeni renk seçeneğine sahip iPhone 7 ve iPhone 7 Plus derken Apple yeni bir iPad modeli tanıtmıştı.

Apple’ın bu yeni ürünleriyle birlikte en ufak ama güçlü iPhone olen iPhone SE’nin sunulan en düşük hafıza seçeneğini 16 GB’dan 32 GB’a çıkarttığı ortaya çıktı. Apple ayrıca iPhone SE’nin 128 GB dahili depolama alanına sahip modelini de satışa sundu. Apple’ın bu kararıyla birlikte Apple tarihinde önemli bir yeri olan ve şirketin vazgeçemediği 16 GB dahili depolama alanı seçeneği tarih olmuş oldu.

Bir diğer yandan Apple iPad mini 4 modeli için de benzer bir politika izleyerek 32 GB ve 64 GB dahili depolama alanına sahip sürümlerini satıştan kaldırdı. Apple’ın iPad Mini 4 modeli artık sadece 128 GB’lık bir depolama alanına sahip olacak satışa sunuluyor. Apple’ın iPhone SE ve iPad Mini 4 modellerinden fiyat değişikliğinin olmaması ise dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir