Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. iPhone SE 3 siparişleri azaldı

iPhone SE 3 siparişleri azaldı

admin admin -

Apple, 8 Mart tarihinde düzenlediği Bahar Etkinliği’inde uygun fiyatlı iPhone SE 2022 5G modelini tanıttı. Tanıtımdan hemen sonra bir analist, 429 dolar fiyat etiketi olan modelin 35 milyonun üzerinde satacağını iddia etti.

Geçtiğimiz ay ünlü Apple analisti Ming Chi Kuo, Twitter hesabından yaptığı açıklamada iPhone SE 3 satışlarının iddia edilen kadar olmadığını açıkladı. Hatta ek olarak az talep gördüğü için Apple’ın iPhone SE 3 siparişlerini %20 kadar azalttığını açıkladı. Digitimes gazetesi ise iPhone SE 3 arz talep dengesi hakkında açıklama yaptı. Peki, açıklamalarda neler söylendi? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Tayvan merkezli günlük gazete Digitimes raporuna göre Apple, iPhone SE 2022 siparişlerinde herhangi bir değişiklik yapmadı.

Gazete konuyla ilgili raporda şunları belirtti:

Apple’ın ikinci çeyrekte 5G iPhone SE ve AirPods siparişlerini kestiği söyleniyor, ancak Tayvan merkezli Apple tedarik zinciri şirketleri, müşterilerden siparişleri revize etme konusunda henüz talimat almadıklarını belirtti.

Rapor ve iddialara göre siparişlerde henüz bir değişiklik olmadı. Fakat iddialara göre Apple, ilerleyen zamanlarda iPhone SE 3 siparişlerinde değişikliğe gidebilir. Apple, eğer ilerleyen zamanlarda siparişler için herhangi bir azaltmaya giderde konuyla ilgili bilgilendirme yapacağız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir