Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. iPhone kilitleyen video

iPhone kilitleyen video

admin admin -

Son zamanlarda ortalıkta yayılan bir video iPhone 7 modeli dahil iPhone 4’ten sonra üretilmiş bütün akıllı telefonları donduruyor. Çim merkezli kısa video uygulaması olan Miaopai üzerinden yayınlanan 5 saniyelik video iPhone akıllı telefon modellerinden izlendikten 1 dakika sonra ağırlaşarak donuyor.

Miaopai uygulamasındaki kısa videoların tümünü izlerken herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz fakat bahsi geçen video izlendikten sona 1 dakika içerisinde telefon ağırlaşıyor ve donuyor. Şu sıralar bunu fırsata çeviren bir çok şakacı arkadaşta bu videoyu kendi arkadaşlarına gönderip telefonlarının donmalarını sağlıyor. İlginç bir şekilde iPhone modellerini donduran videonun sırrı halen bulunmadı.

Zarar Vermiyor, Sadece Donduruyor

Bilgisayar uzmanları videoyu incelediklerinde iPhone modelleri üzerinde gerçekten bir etki yarattığını fakat hem donanımsal olarak hem de yazılımsal olarak herhangi bir zarar vermiyor. Sadece akıllı telefonu yeniden başlatmak gerekiyor. Bunun dışında telefon açıldıktan sonra herhangi bir problem yaşamadan telefonunuzu eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Uzmanlar bu videonun iPhone medya işlemi tarafından tanımlanamadığı ve bu yüzden bu sorunun ortaya çıkabileceği üzerinde duruyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir