Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Instagram’dan Büyük Başarı!

Instagram’dan Büyük Başarı!

admin admin -

Sosyal medya denilince akla gelen ilk platformlardan birisi olan ve yarım milyondan fazla kullanıcya sahip olan Instagram artık tüm firmalar tarafından önemsenen bir platform oldu. İlk çıktığında reklam konusundan önemsenmeyen bir platform olan Instagram son dönemde firmaların reklam vermek için yarıştığı bir platform oldu. 

Facebook’un satın almasının ardından her gün bünyesine yeni özellikler eklemeye başlayan Instagram’ın bu özellikleri pek çok kullanıcı tarafından çok sevildi. Kullanıcıların ilgili gösterdiği Instagram’a artık firmalarda ilgi göstermeye başladı. Kısa bir süre önce Instagram’ın reklam anlaşmasının olduğu şirket sayısı 200 bini bulurken şimdi ise bu sayı 1 milyonu aşıyor. 

Popüler medya devi Instagran’ın Reklam ve Pazarlama müdürü olan James Quarles yapmış olduğu açıklamaya göre Instagram kullanıcılarının yüzde 80‘i en az bir markanın hesabını Instagram üzerinden takip ediyor. Bu durum Instagram’ın reklam konusunda ne kadar önemli bir yer olduğunu gösteriyor. 

Instagram ayrıca kullanıcılara sunduğu kolaylığı şirketlere de sunuyor. Bu anlamda şirketlerin Instagram’a reklam vermeleri ve verdikleri reklamların kaç kişi tarafından görüldüğü ayrıca bu reklamlara kaç kişinin tıkladığı gibi istatiksel bilgileri kolayca görebiliyorlar. Bakalım Instagram ilerleyen süreçte reklam gelirlerini arttırmayı başaracak mı? 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir