Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Instagram ile Canlı Yayın dönemi başladı

Instagram ile Canlı Yayın dönemi başladı

admin admin -

Facebook tarafından satın alınan Instagram beklenen özelliği Canlı Yayın güncellemesini bugün itibari ile Instagram kullanıcılarının kullanabilmesi için aktif etti. Facebook’un Snapchat’a rakip olabilmek için Instagram üzerinden yaptığı yenilikler sayesinde Instagram kullanıcılarının Snapchat uygulamalarına yönelmelerini engellemek istiyor. Canlı Yayın özelliğinin yanında otomatik silinen mesajlar özelliğini de yayınlanan Instagram gittikçe Snapchat’ın özelliklerini kendi platformunda topluyor.

Instagram Canlı Yayını ve Silinebilir Mesajlar

Instagram Fotoğraf Paylaşım uygulaması bugün aldığı güncelleme ile gelen iki özelliği ile Sosyal Medya gündemine bomba gibi düştü. Canlı yayın yapma özelliği sayesinde Snapchat üzerinden canlı yayın yapan kendi kullanıcılarını uygulamasını kullandırtmaya devam edecek olan Instagram aynı zamanda geçtiğimiz ay içerisinde Instagram Hikayeler özelliğindeki 24 saatlik gönderiler özelliğini özel mesajlara da getirerek arkadaşlarınız ile yapacağınız yazışmaları veya göndereceğiniz video ve fotoğrafları konuşma pencerenizi kapattığınızda otomatik olarak siliyor.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Öncelikle Instagram canlı yayın özelliğini kullanmanız için akıllı telefonlarınızın işletim sistemine göre Google Play Store veya AppStore üzerinden güncellemeniz gerekiyor. Güncelleme işlemlerinin arından sağ ve sol üst kısıma gelecek olan simgeleri kullanarak isterseniz arkadaşlarınıza silinebilir gönderiler yollayabilir isterseniz de fotoğraf veya video çekerken Live moduna geçiş yaparak canlı yayına başlayabilirsiniz. Canlı yayın yaparken arkadaşlarınızın size beğeni ve yorum yapmalarını sağlarken aynı zamanda sizi anlık olarak kaç kişinin izlediğini de görebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir