Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İngilizce dahil toplam 12 dili Edulangu ile geliştirebilirsiniz!

İngilizce dahil toplam 12 dili Edulangu ile geliştirebilirsiniz!

admin admin -

Bir yabancı dili öğrenmek birden çok noktada işe yarayan bir durum. İş başvurularında, elektronik cihaz kullanımında, seyahatlerde, farklı kültürler ile iletişimde yabancı dil olmazsa olmaz. Tabii ki İngilizce bu yabancı dillerin arasında en önemlisi.

Dili öğrenmek için resmi eğitim sistemindeki yabancı dil derslerinden, özel ilgiyle gidilen dil kurslarından, birebir eğitimden yararlanılabilir. Fakat bilinen önemli bir gerçek de dili öğrenmekle beraber geliştirmenin de çok önemli olduğu.

Yabancı dil hakkında bilgi sahibi olan herkesin kurduğu ilk cümlelerden biri “dil nankördür” cümlesi olmuştur. Çünkü öğrenilen dil kullanılmadığı takdirde hızla unutulur. Ayrıca dilin gramer yapısının yanında kelime bilgisi de bir dili konuşabilmek için olmazsa olmazlardandır.

Türk yapımı bir uygulama olan Edulangu ile dili unutmamak ve hatta geliştirmek mümkün. Ali Aslan adından bir Türk tarafından geliştirilen uygulamada 12 farklı dil desteği bulunuyor:

 

İngilizce,

Almanca,

İspanyolca,

Arapça,

Rusça,

Portekizce,

Çince,

İtalyanca,

Japonca,

Korece,

Fransızca,

Türkçe.

 

Edulangu uygulaması ile bildiğiniz bir dili unutmanızın önüne geçebilir ve mevcut durumunu geliştirebilirsiniz, öğrenmekte olduğunuz bir dili Edulangu uygulaması sayesinde daha hızlı öğrenmeye başlayabilirsiniz. Öğrendiğiniz yahut bildiğiniz dilde makale okumanıza da imkan tanıyan Edulangu makale içinde bilmediğiniz kelimelere tıklamanız halinde bu kelimenin anlamını seçtiğiniz dilden seçtiğiniz bir başka dile çevirebiliyor.

Öğrendiğiniz bu yeni kelimeleri aklında tutarak sizi bir Quiz’den geçirmeyi de ihmal etmiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir