Tekno Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Huawei, P10 Modeli İle Apple ve Samsung’a Gözdağı Veriyor

Huawei, P10 Modeli İle Apple ve Samsung’a Gözdağı Veriyor

admin admin -

Temel anlamda bakıldığında tüm dünyada Apple ve Samsung ilk segment olarak düşünülebilir. Hemen ardından ise ikincil markaları sıralayabiliriz. Örneğin LG, Huawei, Sony ve diğer üreticiler bu sıralamada ikilinin ardından sıralanıyor.

Huawei P10 satış rakamları ile 2016-17 sürecinde ne kadar aktif bir satış rakamına ulaştığını bizlerle paylaştı. Kamuoyu açıklamasında yalnızca Huawei P10 ve Huawei P10 Plus baz alınırken amiral gemisi toplamda 12 milyonu geçen bir satış rakamına ulaştı.

Bu durumda Apple cephesine yetişmesi zor olsa dahi Samsung ile arayı bir hayli kapadığını görme fırsatı yakaladık. Tabi burada Mate serisi ve P10 öncesi P9 modelinin başarısını göz ardı etmemek gerekiyor. Kamera açısından dünyanın en iyi lens üreticilerinden olan Leica ile iş birliği yapan Huawei çift kameranın en iddialı alternatiflerinden oldu.

Üstelik Kirin tarafından üretilen güncel işlemcileri EMUI ara yüzüyle performans noktasında tutabiliyor. Aynı zamanda Android desteğinin diğer markalara kıyasla biraz daha hızlı dağıtıldığını söylemeliyiz. Doğal olarak Huawei nasıl bir marka algısını Türkiye’de en kısa sürede atlatan markalardan birisi haline geldi. Burada sponsorluklardan ziyade ürün kalitesi ve sunduğu şık modellerin etkisi olduğunu söylemek istiyoruz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir